Aktualności

Praca kontrolera ruchu lotniczego – wywiad z Witoldem Kamockim

Na portalu Polska Mówi, którego redakcja przeprowadza wywiady z uznanymi i ciekawymi osobistościami, został opublikowany materiał filmowy z rozmowy z Witoldem Kamockim, wieloletnim kontrolerem ruchu lotniczego i współtwórcą nowoczesnego systemu zarządzania ruchem lotniczym w Polsce.

Praca kontrolera ruchu lotniczego to jedna z najbardziej odpowiedzialnych profesji. W Polsce pracuje ich ponad 580. Jest to też jeden z niewielu zawodów, w którym predyspozycje psychiczne odgrywają większą rolę niż formalne wykształcenie. O niuansach tego zawodu i ciekawostkach z nim związanych możemy się dowiedzieć z zapisu rozmowy opublikowanej na portalu Polska Mówi.

Witold Kamocki: (ur. 1942 r. w Warszawie). Karierę w lotnictwie rozpoczął w 1966 r. jako praktykant w służbie ruchu lotniczego, a zakończył w 2008 r. przechodząc na emeryturę jako wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Współtwórca nowoczesnego sytemu zarządzania ruchem lotniczym w Polsce. Dwukrotnie odznaczony „Błękitnym Skrzydłami”. Laureat plebiscytu na człowieka 2011 r. General Aviation w Polsce organizowanego przez portal lotniczy dlapilota.pl

Wywiad portalu Polska Mówi:

 

 

Źródło: Polska Mówi