Zmarła śp Elżbieta Pogorzelska

Szanowni Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo

  Z żalem zawiadamiam, że w dniu 2.12.2016 odeszła od nas nagle i na zawsze

ELŻBIETA POGORZELSKA

b. pilot-instruktor Aeroklubu Warszawskiego, b. dziennikarka tygodnika „Wiraże”,  korespondent zagraniczny agencji informacyjnej i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Była także szybowniczą, spadochroniarką i pilotką balonową, startowała jako zawodnik-dziennikarz prasy wojskowej w Samolotowych Rajdach Dziennikarzy i Pilotów. Podczas niemal dziesięciu lat pracy instruktorskiej w Aeroklubie wyszkoliła od podstaw kilkudziesięciu pilotów samolotowych, a setki przewinęło się podczas doskonalenia, treningu i kontroli. Wielu jej uczniów trafiło do PLL „LOT” i do lotnictwa gospodarczego, a absolwenci LPW – do lotnictwa wojskowego. Była znana i ceniona w środowisku lotniczym jako oddana swej pracy instruktorka i czołowa publicystka czasopisma „Wiraże” .

Jej bogate doświadczenie pilotażowe i dydaktyczne pozwoliło w pracy reporterskiej oddać wiernie sens lotniczej pasji, prezentując na łamach prasy problematykę polskiego lotnictwa. Za całość lotniczej pracy otrzymała tytuły: „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego” i „Zasłużony dla Lotnictwa” - od Wojsk Lotniczych.

W dalszych latach, jako publicysta innych redakcji, podejmowała tematykę społeczną i gospodarczą inicjując wiele akcji wśród czytelników. Dziennikarskiej profesji pozostała wierna do emerytury. Oceną Jej zaangażowania  i efektów działalności były wyróżnienia: tytuł „Zasłużony dla Kultury”, medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” i Złoty Krzyż Zasługi.

Żyła 82 lata. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 16 grudnia (piątek) o godz. 12.00 w Brańszczyku w kościele parafialnym, skąd nastąpi wyprowadzenie zwłok do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.

Zasłużyła na naszą pamięć.

Kazimierz Pogorzelski