W dniu 27 stycznia 2017 r. zmarł ś. p. Jerzy Ukleja.

 

Jerzy Ukleja zatrudniony był w PLL LOT S.A. od 1975 r. na stanowisku pilota samolotów: An-24 i Tu-134 a także jako Szef Instruktorów i Pilotów Tu-134, Szef Działu Personelu Latającego Tu-134 i Tu-154, Kierownik Oddziału personelu Latającego PLL LOT S.A. oraz Dyrektora Pionu Lotniczego. Był również Przewodniczącym Zarządu Związku Zawodowego Personelu Latającego PLL LOT S.A.

 Zajmując kierownicze stanowiska potrafił jak mało kto równoważyć ekonomiczny interes firmy z interesem społecznym załogi, dzięki czemu przyczynił się do rozwiązania wielu napięć i konfliktów.

 Jerzy Ukleja otrzymał w czasie zatrudnienia wiele nagród. Posiada Złotą Odznakę z III diamentami Zasłużony Pracownik PLL LOT S.A. oraz Odznakę Błękitnych Skrzydeł, jak również Brązowy Krzyż Zasługi i Srebrną Odznakę Zasłużonego dla Transportu Lotniczego.

 W 2002 roku przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Zmarł 27 stycznia przeżywszy lat 70.

 Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 6 lutego 2017 r. o godz. 11:15 w kościele św. Ignacego na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa), po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy, o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku

 Żona, syn, synowa i wnuczka oraz koledzy lotnicy z Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.