Zmarł Wojciech Knyż

W dniu 5 września 2018 r. w wieku 74 lat zmarł pilot Wojciech Knyż. Wyszkolił się i latał na warszawskim lotnisku Gocław jako wyczynowy pilot szybowcowy i samolotowy w wielu zawodach lotniczych. Zdobył Złotą odznakę szybowcową z trzema diamentami jako 194 pilot w historii polskiego szybownictwa i 700-ny pilot na świecie.

Został odznaczony tytułem Mistrza Sportu. Następnie zaczął pracować jako pilot samolotowy i śmigłowcowy w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Wykonał wiele lotów ratowniczych w ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych, opisywanych nawet z podziwem dla Jego kunsztu pilotażu w prasie codziennej. W późniejszym czasie pracował jako pilot komunikacyjny w PLL „LOT” i pilot inspektor w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Pogrzeb Ś/P Wojciecha Knyża odbędzie się w czwartek 13 września o godz. 11.00 w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Świętego Jakuba Apostoła na ulicy Mehoffera 4, Warszawa Tarchomin. Po niej nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu na tejże ulicy (odległość około 2 km).