Pogrzeb byłego dowódcy 1 plm Warszawa - Ryszarda Grundmana

Na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach odbyła się uroczystość pogrzebowa, pożegnania płk dypl. pil. w st. spocz. Ryszarda Grundmana.

Z pełnymi honorami wojskowymi z udziałem Dowódcy Generalnego i lotników pożegnano zmarłego, zasłużonego dowódcę, wychowawcę wielu lotniczych pokoleń i społecznika. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły rodzina, Kompania Honorowa Sił Powietrznych i poczty sztandarowe z kilku jednostek lotniczych, sztandary stowarzyszeń lotniczych, klubów seniora i szkół.

Wspominając postać pułkownika podczas ceremonii pogrzebowej gen. broni pil. Lech Majewski – także przed laty dowódca 1 plm Warszawa - przypomniał, że oficer należał m.in. do pionierskiej grupy pilotów, którzy w 1956 roku wykonali „trójką” akrobację zespołową na samolotach Lim-2 z okazji Dnia Lotnictwa, zaś na defiladzie 1000-lecia Państwa Polskiego w 1966 roku poprowadził formację „grotów” samolotów naddźwiękowych.

Zmarłego wspomniał i pożegnał generał brygady pilot Roman Harmoza – prezes Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej. To generał Harmoza obejmował dowództwo po półkowniku Grundmanie w 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa.” Na uroczystość przybyła też grupa członków Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa: Jerzy Madler, Witold Kamocki i Roman Woźniak.

Fotorelacja z uroczystości.

 IS DSC 0043 IS DSC 0054 IS DSC 0063 IS DSC 0089 IS DSC 0094 IS DSC 0101 IS DSC 0103 IS DSC 0114 IS DSC 0116 IS DSC 0132