Aktualności

Zmarł Stefan Jochemczyk

 

Z przykrością informuję, że 11.12.2018 zmarł b. cpt. pil. PLL "LOT", Stefan Jochemczyk.

Pogrzeb ś/p cpt. pil. Stefana Jochemczyka odbędzie się 17.12.2018 o godz. 12.00 na Cmentarzu Południowym w Antoninowie.

Dojazd z Warszawy Aleją Krakowską do miejscowości Jabłonowo następnie w lewo w ulicę Ułanów do Cmentarza Południowego.

Sztefek” jak na niego niektórzy mówili pozostał w naszej pamięci. Co piszą jego koledzy z PLL LOT na grupie lotniczej – przytoczę dwie wypowiedzi:

Henryk Sobkowicz - Człowiek, który na Święta zapraszał do swojego domu kilkoro dzieci ze wschodu. Prowadzał je do opery, robił im wory zakupów zanim odjechały do swoich domów. Dzieli się radością życia z pięciorgiem własnych dzieci. Każde z nich grało na jakimś instrumencie, wszystkie latały na szybowcach. Potem sfinansował szkolenie szybowcowe wszystkich swoich zięciów i synowych. Pamiętam, jak ćwierć wieku temu przywiózł córce ze świata drogą harfę. Niewyobrażalne! A do tego skromny i cichy jak Św. Franciszek. Ten człowiek powinien być wyniesiony na ołtarze.

 Jerzy Dębowski - Stefan był jakiś czas F/O w mojej załodze na AN24. Świetnie nam się razem latało był b. dobrym pilotem. W powietrzu spokojny opanowany a na ziemi świetny kompan z dużym poczuciem humoru. Spoczywaj Stefku w Pokoju.! "Błękitna" przyjmie Cię z honorami!

Spotykamy się pożegnać Stefana.

Przeczytaj też: https://dlapilota.pl/wiadomosci/aeroklub-row/zmarl-stefan-jochemczyk

 

 

Zmarł Bogdan Stachuła

Dnia 20 listopada 2018 roku odszedł od nas w wieku 93 lat Bogdan Stachuła - pogrzeb we wtorek 27.11. na Bródnie o godzinie 14:00 - drewniany kościół od ul św. Wincentego. Po czym nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego.

Bogdan Stachuła był pracownikiem PLL LOT i IKCSP. Był wykładowcą przyrządów pokładowych na kursach: - pilotów, mechaników pokładowych i mechaników naziemnych.

Pamiętam napisał książki Przyrządy pokładowe samolotu Ił-18 i Przyrządy pokładowe s-tu An-24.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry i niezwykle mądry człowiek, oddany swojej pracy pasjonat lotnictwa.

 

 

1 Baza Lotnictwa Transportowego

Informujemy, że w dniu 9 listopada delegacja Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wraz z pocztem sztandarowym została zaproszona na uroczysty apel do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego z okazji Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy stanowili koledzy Andrzej Szymczak, Roman Wożniak i Tadeusz Tekieli.

Uroczysty apel pierwszej bazy odbył się przed portem lotniczym dla osób ważnych na tle najnowszego rządowego samolotu Boeing 737-800 "Józef Piłsudski" ustawionego w asyście dwóch dwusilnikowych śmigłowców produkcji polskiej W-3A Sokół.

W trakcie uroczystości d-ca bazy wręczył odznaczenia i awanse na wyższe stopnie wielu żołnierzom i pracownikom bazy. Również nasz klub wyróżniony został Ryngrafem okolicznościowym i stosownym dyplomem, który otrzymał prezes Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa kol. Lesław Karst. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, wciąganiem flagi państwowej na maszt, hymnem państwowym, defiladą pododdziałów, i marszem lotników.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Lotników Polskich ze swoim sztandarem.

W załączeniu skan dyplomu i zdjęcia z uroczystości. 

 

Przypomnienie prezesa

 

Szanowne koleżanki i koledzy

 

Chciałbym przypomnieć, że od 2000 r spotykamy się w dniu 11.listopada o godz. 10:00 przy głazie -pomniku na Polu Mokotowskim (w pobliżu ul Bruna/Wołoskiej), który został przez nasz Klub ufundowany i ustawiony dla upamiętnienia powstania pierwszego lotniska w Warszawie. Nie jest to pomnik poświęcony ofiarom wojny ani katastrof. Jest pamiątką miejsca, na którym rodziło się polskie lotnictwo -powstawały tam różne instytucje wojskowe i cywilne. Jest też miejscem sukcesów polskich lotników sportowych.

 

I dlatego zapraszamy w dniu 11 listopada pod ten głaz szczególnie w obecnym roku, aby wspólnie upamiętnić 100 lecie odzyskania niepodległości i powstania lotnictwa polskiego i w radosnym nastroju miło rozpocząć święto niepodległości.

 

Do zobaczenia na Polu Mokotowskim.

 

Informacja Zarządu

Szanowne koleżanki i koledzy.

W nawiązaniu do informacji o odwołaniu zebrania w dniu 6.11 informuję, że uzgodniono z 1 Bazą nowy termin zebrania na 13.listopada o godz. 16:00 w klubie Aviator. Temat jak poprzednio

– Praca polskich śmigłowców wojskowych Mi-8 i samolotów An-2 Zakładu Usług Agrolotniczych w Etiopii w akcji ONZ niesienia pomocy głodującej ludności.

Proszę informować kolegów niemających Internetu.

Będą przyjmowane wpłaty na Opłatek planowany na 11. grudnia.

Do zobaczenia

Lesław Karst

 

Pilny komunikat zarządu

Szanowne koleżanki i koledzy.

 
Zawiadamiam z przykrością, że zebranie ogólne WKSL w dn 6.11. nie odbędzie sie z uwagi na pilne zadania , jakie otrzymała 1 Baza z Dowództwa Generalnego i wszystkie sale w klubie Aviator będą zajęte.
O nowym terminie powiadomimy po ustaleniu z 1 Bazą .
Jednak 6 11 o godz 16:00 uruchomimy dyżur informacyjny przed wejściem dla osób do których ta informacja nie dotrze.
Będziemy tam tez zbierać składki na opłatek od tych co sie pojawią.
Jednocześnie prosimy o potwierdzanie telefoniczne zamiaru uczestnictwa w Opłatku  dla ustalenia planowanej ilości uczestników.
Proszę o informowanie kol Ali Lubowieckiej  tel 603442344 lub mnie 601284304..
Wpłacać można tez na zebraniach zarządu w budynku Laboratorium paliwowego PLL LOT na ul Gordona Benetta 2 ( obok dawnego Petrolotu) w godz 10:00 12:00. we wtorek 6.11..

Pozdrawiam

Lesław Karst.