Aktualności

Odwołane spotkanie

Dzień dobry!

Ze względu na zalecane środki ostrożności dot. rozprzestrzeniania się koronawirusa, w trosce o dobro wszystkich mieszkańców i uczestników, wraz z Warszawskiem Klubem Seniorów Lotnictwa,  z przykrością informujemy, że uroczystość upamiętniająca Ofiary katastrofy lotniczej na Okęciu w 1980 roku zostaje odwołana.

 

Z poważaniem

L. Karst

"Jajko" odwołane

Szanowni koledzy.

 
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z spotkania świątecznego w kwietniu. Również inne zebrania ogólne zawieszamy do ustabilizowania się sytuacji w kraju. Osoby, które zapłaciły na "Jajko" mogą otrzymać zwrot lub zaliczyć opłatę na poczet składek .
 
Natomiast spotkanie z okazji 40 rocznicy katastrofy samolotu Ił-62, SP-LAA  "M Kopernik"  w dn. 13 marca odbędzie się o godz. 12:00 jak planowano. 
 
Wiadomość z ostatniej chwili. Z powodu panującej sytuacji z wirusem jutrzejsze spotkanie nie odbędzie się.  SPOTKANIE NIE ODBĘDZIE SIĘ.
 
Podobnie spotkanie  dniu 3 maja o godz. 10:00 pod głazem na Polu Mokotowskim powinno się odbyć.. 
Będziemy informowali o zmianach na naszej stronie internetowej . Można tez kontaktować się za mną na tel. 601 284 304.
Romana Woźniaka proszę o umieszczenie tego komunikatu na stronie Klubu.
Pozdrawiam
 
Lesław Karst
 

 

Uroczystość upamiętniająca Ofiary katastrofy lotniczej na Okęciu w 1980 roku – 13 marca

Uroczystość upamiętniająca Ofiary katastrofy lotniczej na Okęciu w 1980 roku – 13.03.2020 r. godz. 12.00 – Pomnik na Forcie VI Okęcie przy ul. Pawła Lipowczana 3.

Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na uroczystość upamiętniającą Ofiary katastrofy lotniczej samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Ił-62 „Mikołaj Kopernik”,
która odbędzie się 13 marca 2020 roku o godzinie 12.00 przy pomniku na Forcie VI Okęcie, ul. Pawła Lipowczana 3.

Glasówka

 

 

SPOTKANIE Z 21 MARCA JEST ODWOŁANE.

 

Szanowne Panie, szanowni Panowie,

Po raz drugi w 2020 r. witam Państwa w imieniu Pana Doktora Andrzeja Glassa i serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej na Politechnice Warszawskiej.

 Odbędzie się ono w sobotę 21 marca 2020 r. o godz. 10.15,

UWAGA - w budynku Aerodynamiki MEL, prawdopodobnie s. AK na II piętrze (to samo miejsce, co w styczniu i lutym). Już na pewno będzie to nowe stałe miejsce spotkań, patrz niżej.

 Temat: Polskie szybownictwo lat 30. XX w. na forum międzynarodowym

Spotkanie poprowadzi: dr inż. Andrzej Glass

 

Glasówka

Szanowne Panie, szanowni Panowie,

Po raz drugi w 2020 r. witam Państwa w imieniu Pana Doktora Andrzeja Glassa i serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej na Politechnice Warszawskiej.

 Odbędzie się ono w sobotę 15 lutego 2020 r. o godz. 10.15,

UWAGA - w budynku Aerodynamiki MEL, prawdopodobnie s. AK na II piętrze (to samo miejsce, co w styczniu). Już na pewno będzie to nowe stałe miejsce spotkań, patrz niżej.

Temat: 60 rocznica pierwszego lotu samolotu szkolno-treningowego TS-11 Iskra

Spotkanie poprowadzi: tym razem, chyba po raz pierwszy w historii naszych spotkań, nie tylko nie będzie jednego prelegenta, ale na nawet ich lista nie jest jeszcze zamknięta. Na pewno będzie można posłuchać następujących osób i tematów:

- Jerzy Gruszczyński - geneza konstrukcji i próby porozumienia z OKB Jakowlewa

- Miłosz Rusiecki - moskiewski konkurs na odrzutowy samolot szkolno-treningowy w świetle dokumentów wydobytych z archiwów przez czeskiego historyka Jakuba Fojtika; mam nadzieję, że nasz szanowny Mistrz i Gospodarz p. dr Glass okrasi tę opowieść soczystymi anegdotami ze wspomnień polskich uczestników tego konkursu,

- Pilot zespołu Biało-czerwone Iskry - opowieść zza sterów. Specjalnie nie zdradzam jeszcze Osoby prelegenta, bo nie wie jeszcze, czy uda Mu się spotkać z nami w tym terminie. Nie wykluczamy, że ostatecznie spotkanie rozłożymy na dwa terminy, niekoniecznie jeden po drugim.

Pozdrawiam,

Miłosz Rusiecki